Telefon:05356519107

Email: Kumaş Alan Stok Ve Parti Kumaş Alımı

bizden gelişmeler

Piliseli Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107

  • Anasayfa
  • /
  • Blog
  • /
  • Piliseli Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107
Piliseli Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107

Piliseli Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107

PARÇA PLİSELİ KUMAŞ KUMAŞA PLİSE YAPAN YERLER 05356519107

PİLELER NEDİR? KUMAŞA PLİSE YAPAN YERLER

Parça plise kumaş  birçok farklı görünüme sahip olabilen bir kumaş kıvrım türüdür. Temel bir kıvrım, kumaşın kendi üzerine katlanması ve böylece akordeon benzeri bir görünüm oluşturmasıdır. Bununla birlikte, pileler birçok şekil ve boyutta gelir. Bazıları eşit şekilde katlanırken, diğerleri farklı boyutlardadır. Bazı pileler ütülenir ve preslenirken bazıları daha akıcıdır. Yerine dikilen pileler, kıvrımlar olarak kabul edilir ve kıvrımlar, modada açık bir amaçları olmadığı için genellikle sadece dekorasyon için kullanılır.

TÜM KUMAŞ ÇEŞİTLERİNE PLİSE YAPILIR

Pileler Modada Nasıl Kullanılır?

Metre İşi Plise Kumaş Satanlar Olarak bir giyside hacim oluşturmak için kullanılır. Kumaş bir araya toplanır veya katlanır, bu da daha dolgun bir siluet oluşturur. Pileler yalnızca estetik bir işlev sağlamakla kalmaz, aynı zamanda giysi içinde hareket özgürlüğü ve hava akışı sağladığı için pratiktir. Pileleri dikerken, pileleri dikmek ve katlamak için fazladan alana ihtiyacınız olacağından, üstte fazladan bir dikiş payı bıraktığınızdan emin olun. Pileli bir ürün için genellikle çok daha fazla kumaşa ihtiyacınız olacaktır, bu nedenle dikiş deseninde kumaş gereksinimlerine dikkatle uyduğunuzdan emin olun.

Yaygın Pile Türü

Akordeon pileler: Bu tip pilelere bazen “bıçak pileleri”, “güneş ışığı pileleri” veya “fan pileleri” de denebilir ve bunlar kumaşın eşit olarak katlandığı bir sıkı pile şeklidir. Akordeon pileler genellikle eteklerde dolgunluk vermek için kullanılır ve pileler etek ucunda zikzak bir tasarım oluşturur.


Kot Kumaşa plise dar biçimde biraz hareket ve esneklik sağladıklarından A-line etekler için de idealdir. Genellikle arka kısımda, giysiye biraz dolgunluk kazandıran ters pilelerdir.

Şifon Kumaşa Plise : Rulo kıvrımlar çok miktarda kullanır ve boru şeklinde kıvrımlar ve hacimli bir dikiş oluştururlar. Kumaş, öğeye çok fazla ekstra gövde ve hacim veren kumaşın uzunluğu boyunca bir tüp oluşturacak şekilde yuvarlanır.


Saten kumaşa plise: Ön pileler, pantolon ön kısmında daha fazla boyut ve şekil oluşturmanın bir yolu olarak kullanılır. Öne açılan pileler, özellikle pantolonun fermuarına doğru açılan pilelerdir, ceplere doğru açılan pilelere ise ters pile denir. Bunlar II. Dünya Savaşı sırasında popülerdi, ancak kumaş sıkıntısı pantolonların düz bir ön yüze, yani pilesiz üretilmesini gerektiriyordu. Örneğin, günümüzde çoğu kot pantolonun ön kısmı düzdür.

PARÇA KUMAŞ PLİSE YAPIYORUZ…

Kartuş plise: Kartuş pileler çoğunlukla dikişi hacimli yapmadan şehvetli bir kumaş oluşturmak için etekler veya kollar için kullanılır. Kumaşı katlamak yerine  iki gevşek dikiş sırası oluşturularak ve kumaşı toplamak için iplik çekilerek kumaş toplanır. Bu, kabarık kollar ve çan şeklindeki etekler için kullanılan dar pileler yaratır.


Petek plise: Petek pileler, kumaşta petek benzeri bir desen oluşturan kıvrımlardır ve bu teknik genellikle pileli üzerinde tasarımlar oluşturmak için bir nakış tekniği olan büzgülü için kullanılır. Bu genellikle yaka ve manşetlerde dekoratif amaçlıdır.


Bizden Yazılar

Dokuma Kumaş Alan Yerler 05356519107

Dokuma kumaş alan yerler, dokuma kumaş alan firmalar, bunu kumaş alım satım yapan dokuma parti kumaş alanlar, dokuma stok kumaş alanlar, dokuma toptan kumaş alanlar, dokuma tekleme kumaş alanlar,.

6.02.2023

7 İncelenme

İncele

Parti Kumaş Alanlar İstanbul 05356519107

Parti kumaş alanlar İstanbul, stok kumaş alanlar İstanbul, top kumaş alanlar İstanbul, parça kumaş alanlar İstanbul, her türlü kumaş alanlar İstanbul, dokuma kumaş alanlar İstanbul,.

4.02.2023

41 İncelenme

İncele

Arta Kalan Kumaş 05356519107

Arta kalan kumaş, stok fazlası arta kalan kumaşlar, ihracat fazlası arta kalan kumaşları kim alır, fazlalık artan kumaşları satmak istiyorum, parti artan kumaşları kim alır, parti malı artan kumaş alım satım ilanı,.

1.02.2023

79 İncelenme

İncele