Telefon:05356519107

Email: Kumaş Alan Stok Ve Parti Kumaş Alımı

bizden gelişmeler

Piliseli Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107

  • Anasayfa
  • /
  • Blog
  • /
  • Piliseli Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107
Piliseli Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107

Piliseli Kumaş Alımı Yapanlar 05356519107

PARÇA PLİSELİ KUMAŞ KUMAŞA PLİSE YAPAN YERLER 05356519107

PİLELER NEDİR? KUMAŞA PLİSE YAPAN YERLER

Parça plise kumaş  birçok farklı görünüme sahip olabilen bir kumaş kıvrım türüdür. Temel bir kıvrım, kumaşın kendi üzerine katlanması ve böylece akordeon benzeri bir görünüm oluşturmasıdır. Bununla birlikte, pileler birçok şekil ve boyutta gelir. Bazıları eşit şekilde katlanırken, diğerleri farklı boyutlardadır. Bazı pileler ütülenir ve preslenirken bazıları daha akıcıdır. Yerine dikilen pileler, kıvrımlar olarak kabul edilir ve kıvrımlar, modada açık bir amaçları olmadığı için genellikle sadece dekorasyon için kullanılır.

TÜM KUMAŞ ÇEŞİTLERİNE PLİSE YAPILIR

Pileler Modada Nasıl Kullanılır?

Metre İşi Plise Kumaş Satanlar Olarak bir giyside hacim oluşturmak için kullanılır. Kumaş bir araya toplanır veya katlanır, bu da daha dolgun bir siluet oluşturur. Pileler yalnızca estetik bir işlev sağlamakla kalmaz, aynı zamanda giysi içinde hareket özgürlüğü ve hava akışı sağladığı için pratiktir. Pileleri dikerken, pileleri dikmek ve katlamak için fazladan alana ihtiyacınız olacağından, üstte fazladan bir dikiş payı bıraktığınızdan emin olun. Pileli bir ürün için genellikle çok daha fazla kumaşa ihtiyacınız olacaktır, bu nedenle dikiş deseninde kumaş gereksinimlerine dikkatle uyduğunuzdan emin olun.

Yaygın Pile Türü

Akordeon pileler: Bu tip pilelere bazen “bıçak pileleri”, “güneş ışığı pileleri” veya “fan pileleri” de denebilir ve bunlar kumaşın eşit olarak katlandığı bir sıkı pile şeklidir. Akordeon pileler genellikle eteklerde dolgunluk vermek için kullanılır ve pileler etek ucunda zikzak bir tasarım oluşturur.


Kot Kumaşa plise dar biçimde biraz hareket ve esneklik sağladıklarından A-line etekler için de idealdir. Genellikle arka kısımda, giysiye biraz dolgunluk kazandıran ters pilelerdir.

Şifon Kumaşa Plise : Rulo kıvrımlar çok miktarda kullanır ve boru şeklinde kıvrımlar ve hacimli bir dikiş oluştururlar. Kumaş, öğeye çok fazla ekstra gövde ve hacim veren kumaşın uzunluğu boyunca bir tüp oluşturacak şekilde yuvarlanır.


Saten kumaşa plise: Ön pileler, pantolon ön kısmında daha fazla boyut ve şekil oluşturmanın bir yolu olarak kullanılır. Öne açılan pileler, özellikle pantolonun fermuarına doğru açılan pilelerdir, ceplere doğru açılan pilelere ise ters pile denir. Bunlar II. Dünya Savaşı sırasında popülerdi, ancak kumaş sıkıntısı pantolonların düz bir ön yüze, yani pilesiz üretilmesini gerektiriyordu. Örneğin, günümüzde çoğu kot pantolonun ön kısmı düzdür.

PARÇA KUMAŞ PLİSE YAPIYORUZ…

Kartuş plise: Kartuş pileler çoğunlukla dikişi hacimli yapmadan şehvetli bir kumaş oluşturmak için etekler veya kollar için kullanılır. Kumaşı katlamak yerine  iki gevşek dikiş sırası oluşturularak ve kumaşı toplamak için iplik çekilerek kumaş toplanır. Bu, kabarık kollar ve çan şeklindeki etekler için kullanılan dar pileler yaratır.


Petek plise: Petek pileler, kumaşta petek benzeri bir desen oluşturan kıvrımlardır ve bu teknik genellikle pileli üzerinde tasarımlar oluşturmak için bir nakış tekniği olan büzgülü için kullanılır. Bu genellikle yaka ve manşetlerde dekoratif amaçlıdır.


Bizden Yazılar

Kumaş Alan Firma Zeytinburnu 05356519107

Parça kumaş alanlar. Krep kumaş alan firmalar. Parça kumaş alan firmalar. Saten kumaş alan firmalar. Gabardin kumaş alan firmalar. Şifon kumaş alan firmalar. Viskon kumaş alan firmalar. Sandy kumaş alan firmalar. Jarse kumaş alan firmalar..

19.02.2024

11 İncelenme

İncele

Toplu Kumaş Satın Alımı 05356519107

Kumaş satın alanlar. Toptan kumaş satın alan yerler Gabardin kumaş satın alan kişiler Toptan kumaş alan firmalar kumaş satan yerler v kumaş yerleri spot Toptan kumaş alanlar stok Toptan kumaş satın alanlar parça Toptan kumaş satın alanlar Ham Toptan kumaş satın alanlar tekleme kumaş satın alanlar..

18.02.2024

13 İncelenme

İncele

Kullanılmayan Kumaşları Alıyoruz 05356519107

Kullanılmayan kumaşları alan firmalar, kullanılmayan parti kumaşları kim alır, kullanılmayan stok kumaşları alanlar, kullanılmayan kumaşları kim alır, kullanılmayan parça parça kumaşları satmak istiyorum, kullanılmayan kumaşları kime verebiliriz, kullanılmayan artan kumaşları kim alır,.

17.02.2024

17 İncelenme

İncele