Telefon:05356519107

Email: Kumaş Alan Stok Ve Parti Kumaş Alımı

bizden gelişmeler

Kilo işi Kapitone Kumaş Parçası Alan 05356519107

  • Anasayfa
  • /
  • Blog
  • /
  • Kilo işi Kapitone Kumaş Parçası Alan 05356519107
Kilo işi Kapitone Kumaş Parçası Alan 05356519107

Kilo işi Kapitone Kumaş Parçası Alan 05356519107

KİLO İŞİ KAPİTONE PARÇA KAPİTONE KUMAŞ ALAN 05356519107

Kapitone kumaş 2023 moda trendleri arasında yer alıyor. Elbise modelleri üretiminde tercih edilen kapitone kumaş hakkında merak edilen bazı bilgiler var. Bunlardan ilki kapitone kumaşın ne olduğu, sonuncusu ise kullanıldığı yerdir. İçeriğimizde hem bu soruların cevaplarına hem de bu sezonun kapitone elbise modellerine yer verdik.

Parça kapitone kumaş satın alanlar. 2024 modası sezonun farklı stillerini öne çıkarıyor. Kumaşın altına elyaf ve bağlama gibi bir dolgu malzemesinin yerleştirilmesi ve daha sonra farklı şekil ve desenlerin işlenmesi sonucu oluşur. Kapitone de bunlardan biri. Kapitoneli ve geniş bir kullanım alanına sahip olup, sezonun trendi ne olursa olsun mont, çanta, kaban ve ayakkabıların yanı sıra dış ve iç astar kumaşları, pantolon ve ceketlerde kendine yer bulmaktadır. Elbette nevresim takımları ve yorganlarda da tercih edilmektedir.
,
Parça Kapitone malzeme nedir? Bu, birkaç (çoğunlukla üç) katmandan oluşan bir malzemedir: iki dış kumaş tabakası ve aralarında bir dolgu maddesi. Tüm katmanlar, tuvalin tüm alanı boyunca birbirine yapıştırılır. Dökme elyaf, örneğin sentetik kışlayıcı, pamuk yünü veya keçe, bambu elyafı, termo-membran veya bitmiş kumaşın gerekli özelliklerine bağlı olarak diğer malzemeler genellikle dolgu maddesi olarak kullanılır. Birden fazla iç katman olabilir, örneğin sentetik bir kışlayıcı, bir kuş tüyü, suni veya doğal kürk, bir termo membran veya nem emici kumaş ile desteklenebilir. Bununla birlikte, çoğu zaman, bir kat dolgu maddesi kullanılır, bu durumda kapitone kumaş oldukça ince ve yumuşak olur.
KİLOYLA KAPİTONE KUMAŞ.

İlk kapitone malzemenin, ipek kimono ve pelerin dikmek için kullanıldığı antik Çin’de ortaya çıktığına inanılıyor. Diğer yenilikler gibi kapitone malzeme de komşu ülkelere yayıldı ve ardından Avrupa’ya ulaştı. Haçlı Seferleri sırasında şövalyeler, vücudu soğuktan korumak için kapitone cüppeler, ayrıca zırhın ağırlığı ve sertliği kullandılar. Bu dönemde kapitone malzemeler sadece faydacı olmaktan çıkar, dikiş desenleri dekorasyon karakterini kazanır, zıt ipliklerle yapılır ve kordonlarla süslenir.

Kapitone kumaşlar, Yeni Dünya’ya kumaş kıtlığı koşullarında bile dikilebilen hafif ve sıcak battaniyeler şeklinde gelir. Bir kanvasta toplanan çok renkli kumaş parçaları elle kapitone edilmiş, battaniyelerin içine pamuk lifleri, yün ve hatta kuru otlar yerleştirilmiştir. Kapitone kumaşlardan giysiler ve ev eşyaları da dikildi: at pelerinleri, yatak örtüleri, mobilya örtüleri.

MODERN KAPİTONE KUMAŞ TÜRLERİ

Bugün kapitone kumaşın endüstriyel üretimi için çeşitli yöntemler vardır. Dikiş yöntemine bağlı olarak aşağıdaki tipler ayırt edilebilir:

Kumaşı ipliklerle dikin. Bu klasik, tanıdık bir dikiş desenidir. Malzemenin tüm katmanlarını dikerek kumaş üzerinde desen oluşturan ipliklerle yapılır;


SPOT KUMAŞ ALANLAR.

Ultrasonik dikiş. Katmanların ultrason kullanılarak birleştirildiği modern bir dikiş türü. Dikişler çok dayanıklıdır ve bu üretim yöntemi ile iplik, mekik, iğne ve diğer dikiş özelliklerine gerek yoktur;


Bizden Yazılar

İthal Kumaş Ve Yerli Kumaş Alınır 05356519107

İtal kumaş alanlar, yerli kumaş alanlar, ithal kumaş alım satımı yapanlar, İtal kumaş alım satım yapanlar, ithal ve yerli kumaş alan firmalar, ithal ve yerli kumaş kime sattın,.

6.10.2022

2 İncelenme

İncele

Gömlek Kumaşları Satın Alınır 05356519107

parti gömlek kumaşı,gömleklik kumaş,spot gömlek kumaş,parça gömleklik kumaş,kilo ile gömleklik kumaş,kiloyla gömleklik kumaş, Gömlek kumaşı satın alanlar,gömlek kumaşı nereye satılır,.

3.10.2022

18 İncelenme

İncele

Elde Kalmış Kumaşları Alanlar Kalan Kumaşlar Nereye Satılır 05356519107

İhraç fazlası kumaş kimler alır? Elimde kalan kumaşları nereye satarım? Fazla gelen kumaşları nereye satarım? Kalan kumaşları kimler alır? Üretim fazlası kumaşları kimler alır?.

28.09.2022

37 İncelenme

İncele