Telefon:05356519107

Email: Kumaş Alan Stok Ve Parti Kumaş Alımı

bizden gelişmeler

Kumaş Alanlar Yöresel 05356519107

  • Anasayfa
  • /
  • Blog
  • /
  • Kumaş Alanlar Yöresel 05356519107
Kumaş Alanlar Yöresel 05356519107

Kumaş Alanlar Yöresel 05356519107

Kumaş Alanlar Yöresel 05356519107

Karacakılavuz Dokumaları, Rize Bezi ( Feretiko) Dokuma, Antep Kutnu Kumaş, Ödemiş İpeği Kumaş Dokuma, Manisa Bezi Kumaş Dokuma, Keşan bezi dokuma, Kastamonu Çarşaf Dokuma Kumaş, Ehram dokuma kumaş, Çıpıt dokuma, Şile bezi, Buldan Bezi,
 
Yöresel kumaş alanlar.

Buldan Bezi;

Kumaş satın alanlar. Çok ince iplikten yapılmış, teri emici özelliği olan, “bürümcük” veya “bükülü bez” olarak da tabir edilen bir kumaştır. Yün, keten, pamuk veya ipek ipliğinden yapılmaktadır. Ancak maliyetten ötürü ipek ipliğinden yapımı diğerlerine göre daha az olup ağırlıklı olarak saf veya fabrikasyon pamuk ipliği kullanılmaktadır.

Şile bezi;

Parça kumaş alanlar kıvrak iplik veya İngiliz kıvrağı da denilen 20 numara, bükümlü pamuklu iplikle ahşap el tezgâhlarında dokunan özgün bir bezdir. Bu kumaş “bürümcük” de denilen bir dokumatüründendir. “Bürümcük” sözcüğü dokumacılıkta çok bükümlü iplikler kullanılarak üretilmiş dokuma anlamında kullanılır.

Ayancık dokumaları ;

Parti kumaş alanlar sadece yöre adı ile değil, dokumaların keten ile yapılmasından dolayı, Ayancık keteni olarak adlandırılmış olup,keten ekiminden ip haline gelene kadar tamamen elde işlenmekte ve ağartılma işlemi de kül suyu ile yapılarak organik olarak meydana getirilmektedir.

Çıpıt dokuma;

Spot kumaş alanlar dokuma örgülerinden bez ayağı tekniğinde dokunmaktadır. En eski ve en çok kullanılan, sağlam ve küçük raporlu bir dokuma örgüsüdür. Atkı ipliklerini çözgü iplikleri arasından bir alttan, bir üstten geçirerek dokuma oluşturulur. Desen, yatay iplerle elde ediliyorsa(atkı)atkıyüzlü; dikey iplerle elde edilirse (çözgü) çözgü yüzlü dokuma adını alır.

Dastar ipek dokumaları

Kumaş parçası alanlar kamçılı tezgâhlarda dokunmaktadır. Kamçılı tezgâhta dokuma yapılırken dokuyucu, oturma tahtasının tam ortasına oturur. Dokumacı yerine oturduğu zaman, daha önce atkı iplikleri sarılmış olan masuraları hemen uzanıp alabileceği bir konumda olması gerekir. Mekiğe, atkı masuralarından birisi takılır.
Ehram dokuma kumaş

Kiloluk kumaş nerede satılır,kilo ile kumaş nereden alınır,kiloyla parça kumaş nereden alınır,kilo ile kumaş pazarı,kiloluk kumaş.
Penye kumaş alanlar. Yünden dokunan, nakışlı dış giysi, baştan ayaklara kadar inen ve gözler açıkta kalacak şekilde el yardımıyla yüze bürüklenen kadın boy örtüsüdür.

Kastamonu Çarşaf Dokuma Kumaş

Manisa Bezi Kumaş Dokuma

Parça kumaş alanlar. Manisa Bezinin temel maddesi pamuk ipidir. Atkı ipi olarak bükümlü pamuk ipi kullanılır. Çözgülerde ise 8 veya 10 tel pamuk ipi, 8 veya 10 tel floş- ipek ip kullanılır. Manisa bezi dokuması %50 pamuk %50 floş ipten oluşur.

Ödemiş İpeği Kumaş Dokuma

Parti Kumaş, İpliklerin, çeşitli yöntemlerle bir araya getirilerek oluşturduğu kaplayıcı yüzeylerdir. Pamuk, yün, ipek, keten vb maddelerden elde edilir. Birbirlerine dik ve paralel konumda bulunan ipliklerin birbirlerinin altından üstünden geçirilmesi ile kumaş oluşturulur.
ANTEP KUTNU KUMAŞ,BULDAN BEZİ,ÇIPIT DOKUMA,EHRAM DOKUMA KUMAŞ,KARACAKILAVUZ DOKUMALARI,KASTAMONU ÇARŞAF DOKUMA KUMAŞ,KEŞAN BEZİ DOKUMA,MANİSA BEZİ KUMAŞ DOKUMA,ÖDEMİŞ İPEĞİ KUMAŞ,DOKUMA
RİZE BEZİ, FERETİKO DOKUMA
ŞİLE BEZİ,


Bizden Yazılar

Toptan Parti Kumaş Çerkezköy 05356519107

Toptan kumaş alım satım, İstanbul kumaş alan, Partici kumaş alan, kumaş partisi alan,Çerkezköy kumaş satıcıları, Çerkezköy parti kumaş, Çerkezköy toptan Kumaş, çorlu kumaş pazarı, kilo ile kumaş fiyatları, Kilo ile parça kumaş, Tekirdağ Kumaş fabrikaları, tekirdağ parça kumaş.

1.12.2021

17 İncelenme

İncele

Penye Kumaş Alımı Satımı Yapılır 05356519107

penye kumaş alanlar, penye kumaş alış yerleri, ihale usulü penye kumaş alanlar, örme penye kumaş alanlar, viskon penye kumaş alanlar, İnterlok penye kumaş alanlar, kaşkorse penye kumaş alanlar, Süprem penye kumaş alanlar, Kompak penye kumaş alanlar,.

29.11.2021

19 İncelenme

İncele

Toptan Kumaş İstanbul 0535659107

İstanbul toptan kumaş kim alır, İstanbul’da kumaş alan firma, İstanbul toptan kumaş alıcıları, İstanbul parti kumaş alan, İstanbul toptan stok kumaş alım,istanbul toplu kumaş alanlar, top kumaş alan istanbul, toplu kumaş satın alan kişiler.

28.11.2021

28 İncelenme

İncele