Telefon:05356519107

Email: Kumaş Alan Stok Ve Parti Kumaş Alımı

bizden gelişmeler

Kumaş Nedir? 05356519107 Kumaş Alan Kimdir

  • Anasayfa
  • /
  • Blog
  • /
  • Kumaş Nedir? 05356519107 Kumaş Alan Kimdir
Kumaş Nedir? 05356519107 Kumaş Alan Kimdir

Kumaş Nedir? 05356519107 Kumaş Alan Kimdir

Kumaş Nedir? 05356519107 Kumaş Alan Kimdir 

Kumaşlar tekstil kumaşlardır ve en basit haliyle, birbirini dik açılarla kesen iki iplikten, çözgü ( boyuna ipler ) ve atkı ( enine ipler ) içerir. Çözgü iplikleri, iplik akışını belirler. Deseni kumaşa aktarırken iplik yoluna özellikle dikkat edin! İplik yolu, her zaman desen sayfasında belirli bir yönde işaretlenir ve buna göre izlenmelidir.

Bir kumaştaki farklı örgü türleri

Belirli kurallara göre gerçekleştirilen iplik alan geçişlerine bağlama denir. Kumaş alan veya tafta örgü olarak da adlandırılan düz örgü, muhtemelen en eski ve en basit artı işaretidir. Her iki kumaş yüzü aynı ürün görüntüsünü gösterir. Bir dimi dokumada, bağlama noktaları kesintisiz bir diyagonal olarak yükselir ve böylece, örneğin klasik parça kotta olduğu gibi, vücut sırtını oluşturur.iyi ve net bir şekilde görülebilir. Bir saten dokumada, bağlama noktaları düzensiz bir şekilde dağıtılır ve birbirine değmez, böylece bir iplik sisteminin en büyük kısmı bir tarafta uzanır ve daha değerli materyalin çoğu kumaşın üstünde görünür.

KUMAŞ ALAN

Örgü raporunda en az beş atkı ipliği vardır, bu da kayma direncinin çok yüksek olmadığı ve neredeyse yalnızca saf ipekten yapılmış kumaşlar gibi yüksek gerilime maruz kalmayan asil malzemeler için kullanıldığı anlamına gelir (örneğin, bağ kurma). Bir bağlanma modelinin benzersiz temsiline uyum denir. Raporların tekrarlanmasına kartuş adı verilir. Baskılı kumaşlar söz konusu olduğunda, tekrar, sürekli tekrar eden ve özdeş baskı modeli tarafından belirlenir.

Örneğin, dekorasyon ve perdelerde bulunan kumaşların tekrar boyutu 90 cm’nin üzerinde olabilir. Dijital baskı gibi yeni baskı süreçlerinin devreye girmesiyle, kumaşlar artık mürekkep püskürtme işlemi kullanılarak ucuza üretilebiliyor, böylece artık sabit bir tekrar alanı kalmıyor! Bu yöntemle kumaşın her bir metresi için renk ve desen sayısı ayrı ayrı belirlenebilir.

Dokuma ürünlerin ticari adı

Kilo Kumaş Fiyatları. Tanımlamalar, belirli özelliklere sahip metreye göre kumaş imalatındaki olası varyasyonlar kadar çeşitlidir. Birçok kumaş, orijinal olarak hammaddeden (keten kumaş alan), ciltten (kanvas) veya hatta ilk üretildikleri ülkelerden (Çin ipeği) ve yerlerden (tam olarak kordon) sonra adlandırıldı. Diğer dokuma ürünler, amaçlanan kullanımın (dekoratif kumaşlar) veya üretim sürecinin (jakar kumaş satın alanlar) adını taşır. Yüzyıllar boyunca pazar yeri, şehir nüfusunun kumaş satın alabileceği merkezi yerdi.

Klasik parti dokuma kumaşların yanı sıra örme kumaşlar, örme kumaşlar, örgüler (tül) ve bağlar (tekstil kompozitleri) de bu gruba aittir. Kıyafet kumaşları veya dekoratif kumaşlar toptan olarak rulo halinde satılmaktadır. Bir kumaş rulosu genellikle 30 ila 85 metre arasında bir metre numarasına sahiptir ve esas olarak giyim imalatçılarının imalatında kullanılır.

Kumaş ticaretinde kumaş metre ile satılır. Esas olarak iki katına çıkarılmıştır. Bu, kumaşların iki kez katlanması ve bir karton kılıf üzerine sarılması anlamına gelir. 150 cm orijinal dokuma kumaş genişliği, ikiye katlanarak veya ikiye katlanarak 70 cm olur. Kumaşın genişliği, olduğu gibi, sadece bir kez iki katına çıkarılır, böylece genel kullanım büyük ölçüde iyileştirilir.


Bizden Yazılar

Güpür Kumaş Alım Yeri 05356519107

Güpür kumaş alınır, Güpür kumaş alan yerler, Güpür kumaş alan firmalar, Güpür kumaş alım, Güpür kumaş kim alır, Güpür kumaş kime satılır, satılık Güpür kumaş alanlar, Güpür kumaş toplayanlar, Güpür kumaş alım .

22.01.2022

1 İncelenme

İncele

Jakar Kumaş Satın Alımı 05356519107

jakarlı kumaş nasıl yıkanır jakarlı kumaş satın alınır parça jakarlı kumaş kilo işi jakarlı kumaş Jakar Kumaş Nedir jakalı kumaş nedir Spot Jakarlı atlas – ipek ipliklerin geleneksel olarak kullanıldığı parlak bir tuval. Daha sonra, sentetik elyaflardan daha az yüksek kaliteli malzeme elde edilmedi. .

21.01.2022

7 İncelenme

İncele

Kaşkorse Kumaş Alım Yeri 05356519107

Kaşkorse kumaş alınır, Kaşkorse kumaş alan yerler, Kaşkorse kumaş alan firmalar, Kaşkorse kumaş alım, Kaşkorse kumaş kim alır, Kaşkorse kumaş kime satılır, satılık Kaşkorse kumaş alanlar, Kaşkorse kumaş toplayanlar, Kaşkorse kumaş alım satımı yapanlar, Kaşkorse kumaş alan kişiler,.

21.01.2022

6 İncelenme

İncele